Innowacyjne piece nadające się do wykorzystania w przemyśle a także w laboratoriach

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z najważniejszych produktów firmy Energoel dobierana jest przede wszystkim z uwagi na wielokierunkowe właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W tym przypadku też wiele uzależnione jest od ustawień.

Urządzenia podanej marki, zaliczające się w skład serii IHM mogą zostać wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile klient chciałby się dowiadywać więcej, może także konsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w których najważniejszym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za solidność i funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również zastosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych urządzeń, o dużej sprawności energetycznej.

You may also like...