Łóżko kontynentalne do Twojej sypialni

Zanim zacznie sie wybierać rodzaj tkaniny tapicerskiej, kolor czy zdobienia zagłówka, należy skupić się przede wszystkim na wyborze maksymalnie wygodnego łóżka do swojej sypialni. Coraz częściej osoby urządzające się w nowych domach doceniają wielkie, niezawodne łóżka kontynentalne. Czym się one wyróżniają i dlaczego warto je mieć?

Łóżko kontynentalne – co to takiego?

Ten rodzaj mebla jest bardzo charakterystyczny, ponieważ daje wrażenie masywności. Jest ona spowodowana budową wnętrza łóżka. W skrzyni wypełnionej sprężynami umieszcza się materac sprężynowy, na który dodatkowo układany jest toper, czyli materac wierzchni – dużo cieńszy, wykonany z tworzyw zapewniających odpowiednią miękkość i podparcie. Zarówno rama łóżka, jak i wysokie wezgłowie, są tapicerowane, dlatego tworzą spójną całość.Łóżkokontynentalne ma tę zaletę, że powierzchnia spania umieszczona jest wyżej niż na tradycyjnych łóżkach. To bardzo usprawnia zarówno siadanie na nim, jak i wstawanie, co uważa się za zdrowe szczególnie w przypadku osób starszych i mających problemy z kręgosłupem czy stawami.

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Dostępne w sprzedaży łóżka tego typu zapewnią Ci olbrzymi komfort wyboru, tak abyś mógł jak najlepiej dopasować je do wnętrza swojej sypialni. Z reguły łóżka tapicerowane dostępne są w wielu różnych rodzajach i wybarwieniach tkaniny do wyboru, stąd też wykonuje się je na specjalne zamówienie. Wybierając ten model łóżka zwróć uwagę szczególnie na jego szerokość. Dla dwóch osób sugeruje się wybór minimum rozmiaru 140×200. Jednak większość klientów sięga po szersze opcje – 160 lub nawet 180 cm szerokości. Dostępne są także łóżka w wersji 200 czy 220 cm – jednak te z uwagi na szerokość nie zawsze można łatwo dopasować do każdej sypialni.

Gdy już wybierzesz odpowiedni rozmiar łóżka, prawdopodobnie w sprzedaży będzie ono dostępne razem ze stelażem – również z możliwością elektrycznego podnoszenia – oraz z materacami. Z tego wynikają dość wysokie ceny łóżek, ale warto wziąć pod uwagę, że są to ceny ostateczne. Pozostaje już wybrać tylko kolor i rodzaj tkaniny na łóżku, a także wysokość czy kształt wezgłowia – tu już warto zdać się na własny gust i stylistykę konkretnej sypialni.

You may also like...