Nieduże ozdoby, a kolosalny wynik – zdecyduj się na lamele ścienne

Przestronność łączy nam się z jasnymi pomieszczeniami i ogromnymi oknami. Takie cechy ma styl nowoczesny, a to znaczy przestronność i brak przepychu, nieprzydatnych mebli oraz zdobień. W stylu nowoczesnym najczęściej aranżują swoje mieszkania młodzi ludzie, którzy weszli w posiadanie własnego pierwszego, własnego domu, czy mieszkania. Jak poprzednio zauważyliśmy to przestronność znamionuje ten dzisiejszy klimat wnętrza.

Salon, jaki jest centrum naszej posiadłości, coraz częściej jest organizowany jako jedna całość wspólnie z kuchnią i jadalnią. Taka przestronność pozwoli na możliwość większego wykorzystania danej powierzchni. Nie każdy ma w domu gigantyczne pomieszczenie na salon, lecz każdy może stworzyć taki rezultat. Istnieją miarodajne sposoby na optyczne powiększenie pokoju. Będą to jasne i zimne odcienie ścian, np. niebieski, biały, szary inne w zależności od odcieni danego koloru.

Optycznie powiększony efekt oprócz barw ścian mogą dać także połyskliwe materiały. Ciekawą opcją są też lamele ścienne – producent lameli drewnianych. Kanapa w jasnym kolorze z dodatkami innego odcienia poduszek, wykonane z połyskującego materiału pozwolą na zachowanie przestronności w salonie. Innym sposobem i pewnie najprostszym jest ustawienie jak najniższej ilości mebli, przy jak najprostszym ich wykonaniu. Meble powinny posiadać prosty i funkcjonalny kształt, bez bezużytecznych zdobień, ewentualnie z wstawkami metalu lub ewentualnie szkła.

Aby uzyskać przestronny rezultat w salonie należy też unikać wszelkich dekoracyjnych elementów, jakie tylko zagraca pomieszczenie. Jeżeli chodzi o okna, długie zasłony i firany automatycznie pomniejszą nasze pomieszczenie, wobec tego w małych salonach, niebezużyteczne są wyłącznie żaluzje lub rolety.

Jedynym detalem dekoracyjnym mogą być oryginalne o interesujących kontrastujących odcieniach, doniczki z kwiatkami. Jasna podłoga też optycznie powiększy salon, jednak jeżeli nie czujemy się poprawnie w samych zrozumiałych kolorach, akcesoria takie jak dywan, poduszki, kamień na ścianie, czy inne są w stanie być ciemne jednakże w zimnej tonacji, dając rezultat powiększenia.

You may also like...