Przykręcenie blach – gdzie kupić blachowkręty?

Jednym z w większości wypadków zadawanych wytwórcom pytań w kwestii blach jest zapytanie o ich dobry sposób montażu oraz przechowywania blach w okresie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty produkcji), trzeba rozciąć opakowanie, w którym znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by umożliwić spływanie możliwym wodom opadowym. Jeśli zaś okres między produkcją a montażem blach ma być dłuższy, wtenczas nieodzowne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez fabrykanta. Później między arkuszami wypada umieścić listwy dystansowe, by umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy gromadzić w miejscu bezpiecznym, przewiewnym i suchym, aby nie doprowadzić do zniszczenia blach poprzez działanie składników środowiskowych – skutkiem tego zainwestuj w blachowkręty. Jedną ze spraw, jaka najbardziej intryguje kupujących blachy, jest sposób gromadzenia blach pomiędzy kupnem a montażem.

Często z powodów technicznych lub również budżetowych nie są w stanie bo zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

W głównej mierze, nie wypada blach kłaść bezpośrednio na ziemi, ponieważ może doprowadzić to do szeregu uszkodzeń chemicznych i blokuje odpływ prawdopodobnych wód opadowych, które mogą odnaleźć się w paczce. Poza tym, nie można pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do prawidłowego oraz bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dojścia powietrza.

Jeśli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeśli jednakże kupujący planują trwające dłużej składowanie blach przed montażem, powinni bez dyskusji umieścić pomiędzy pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, żeby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

You may also like...