Urocza Chorwacja na urlop oraz nie tylko – działki w Chorwacji zapraszają

Wśród wędrowców wciąż coraz pokaźniejszą popularnością cieszą się kraje śródziemnomorskie. Niemniej jednak aktualnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w inne miejsca. Bez wątpienia Warto zaintrygować się Chorwacją. Kraj jest znacznie tańszy niż kurorty w Europie Zachodniej. W dodatku słynie z wielu atrakcyjnych miejsc. Zawiedzeni nie będą na pewno miłośnicy zwiedzania, jednak także oraz pieszych wycieczek. Wśród atrakcji przyrodniczych wyróżniają się parki narodowe Krka oraz Plitvickie Jeziora.

Turyści mają także w większości wypadków okazję, by podziwiać imponujący Adriatyk. Chorwacka przyroda wbrew pozorom jednak nie przyćmiewa atrakcji kulturowych. W dowolnym przewodniku turystycznym dużo miejsca poświęca się najogromniejszym miastom Chorwacji. Wśród nich najważniejszy jest oczywiście Dubrownik, doceniony przez UNESCO, a też Split i Trogir. Wiele biur podróży oferują wycieczki do Chorwacji nastawione zwłaszcza na zwiedzanie.

Wolno jednakże coraz częściej spotkać się z ofertą 7+7, gdzie objazdówka powiązana jest z tygodniowymi wczasami. Sezon letni to czas, kiedy większość ludzi planuje swój coroczny urlop, jakkolwiek coraz więcej osób decyduje się także na nieruchomości – Real Estate Honeste. Sprzyjają mu nie tylko wolne dni, jednak również doborowa pogoda. Choć turystyka nadzwyczaj dynamicznie rozwija się dokładnie wszędzie, to jednak bezustannie prym wśród turystycznych destynacji wiodą kurorty śródziemnomorskie. Coraz to wyżej w rankingach jest także ostatnio Chorwacja.

Położony na Półwyspie Bałkańskim kraj jest na pewno znacznie tańszy od miejscowości w Europie Zachodniej, a atrakcji też w nim nie brakuje. Przede wszystkim warto zaciekawić się historią Chorwacji oraz zobaczyć jej najogromniejsze miasta. Na liście UNESCO znalazł się Dubrownik, śliczną zabudowę ma Split w Dalmacji, warto także odwiedzić Trogir oraz oczywiście Zagrzeb. Atrakcją, która przyciąga też tysiące podróżników zza granicy jest chorwacka przyroda. Najbardziej kultowe są Plitvickie Jeziora. Ich czysta, turkusowa woda i liczne łączące je wodospady tworzą wspólnie niezapomniany widok, jaki warto choć raz w życiu ujrzeć.

You may also like...